Zpět na: Těžké střešní krytiny.

Kam dál: Podívejte se na Střešní okna, vykýře a světlovody.


Cembrit

Vláknocementové šablony

Použití vláknocementové krytiny Eternit

Česká šablona Betternit, Dominant
Anglický obdelník Betternit, Horal

Eternit je obecně zažitý název vláknocementové střešní krytiny, které se pokládají na střechy ve formě šablon různých rozměrů a tvarů. Eternit se vyrábí už 80 let. Vyniká svou osobitostí při provádění střech a fasád. Produkty a systémová řešení jsou šetrné k životnímu prostředí, inovativní a vhodné pro různé aplikace - ať už ve vilové zástavbě, v halách nebo ve velkých budovách pro kanceláře, obchodní a veřejná vybavení. Rozmanitost celého systému se hodí jak pro tradiční, tak i pro moderní stavby.

Vlastnosti Eternitu

Dánský obdelník Betternit, Dominant
Rhombus

Jedná se o materiály neutrální vůči životnímu prostředí jako cement, voda, mletý vápenec, vzduch a celulózová vlákna dávají ve své kombinaci nehořlavý stavební materiál - tzv. vláknocement. Současná vláknocementová střešní krytina neboli Eternit je nesrovnatelná s tou, která se vyráběla před 30 - 40 lety. Dnešní Eternit neobsahuje azbest ani jiné škodliviny. Eternit se stal velmi oblíbeným pro své výjimečné vlastnosti, kterými převyšoval konkurenci. Mezi tyto vlastnosti patřila především nízká hmotnost, dlouhá životnost a vysoká funkčnost. Eternit je odolný proti kapalinám, mrazu, hnilobě a korozi.

Ceníky a prospekty ke stažení


Plechové krytiny

Satjam RUUKKI Lindab Prefa

Plechové imitace střešních krytin

Rozdělení plechových skládaných krytin

Satjam Bond Metalic

Do plechových skládaných střešních krytin (neboli plechových profilovaných krytin) je možné zahrnout plechové taškové krytiny, trapézové plechy a tvarované plechové šablony.

Charakteristika plechových skládaných krytin

Plechové skládané krytiny mají nízkou hmotnost, vyrábí se v mnoha tvarech, barvách a povrchových úpravách. Skládané plechové krytiny se vyrábějí většinou ve formě pásů (mimo plechové šablony), pásy jsou pokládány od hřebene k okapu. Záruky na plechové skládané krytiny jsou poskytovány většinou kolem 10ti let, někteří výrobci poskytují i delší v závislosti na druhu povrchové úpravy (až 50 let). Životnost těchto krytin se odvíjí právě od použité povrchové úpravy, kvality plechu a také místa, kde se plechová krytina nachází - pohybuje se cca od 40ti let. Plechové skládané krytiny se provádějí zejména na laťování.

Satjam Bond Exclusive
Satjam Arad Pru
Roof Polyestersat Satmat
Grande Polyestersat Satmat

Trapézové plechy

Vlastnosti trapézových plechů

Trapez sat50R
Trapez sat35R

Pro trapézové plechy je charakteristická silná a pevná konstrukce a ekonomické provedení. Vyrábí se z kvalitní oceli s různými povrchovými úpravami(polyester, aluzinkové, pozinkované, atd.). Mechanickou pevnost a pružnost trapézových plechů zajišťuje progresivní geometrie jednotlivých profilů.

Použití trapézových plechů

Tyto plechy můžeme použít k zastřešení(rodinných domů, garáží, průmyslových objektů,atd.), k opláštění, jako ztracené bednění nebo jako zateplovací interiérové kazety. Pokud jde o stropy, trapézové plechy se též používají jako nosná vrstva s hotovým podhledem. Trapézové plechy jsou vhodné pro střechy se sklonem od 5-ti stupňů. Barevná stálost trapézových plechů je zaručena barevnou ochrannou vrstvou. Vhodný typ ochranné vrstvy se volí podle působení okolního prostředí na krytinu, na umístění stavby, atd.

Trapez sat50R
Trapez sat35R
Trapez sat35R
Trapez sat35R
Trapez sat35R

Tvarované plechové šablony

Popis tvarovaných plechových šablon

Tvarované plechové krytiny

Tvarované plechové šablony mohou být vyráběny jako alternativa ke krytinám jako jsou falcované plechy, břidlice, vláknocementové šablony, šindele, apod. Většinou se plechové šablony vyrábí z ocelových nebo hliníkových a plechů. Plechové šablony se dodávají nejčastěji jako hladké s povrchovou úpravou.

Použití tvarovaných plechových šablon

Střecha získá díky široké paletě barev a povrchových úprav efektní vzhled, zapadající do moderní zástavby. Zároveň ale připomíná klasickou střešní krytinu a může tak velmi dobře zapadnout i do historické zástavby. Výhodou plechových šablon je, že se dají použít u členitějších střech a vzniká jen malý odpad.


Ceníky a prospekty ke stažení


Bitumenové střešní šindele

Bitumenové střešní šindele IKO
Bitumenové střešní šindele Dechtochema
Bitumenové střešní šindele Isola
Bitumenové střešní šindele Onduline

Charakteristika bitumenových šindelů

Tyto šindele se vyrábí z asfaltových pásů s vložkou. Vysekáváním se vyráběj různé tvary. Asfaltové šindele se skládají ze skelné nosné vložky, technologicky upraveného asfaltu a kamenného posypu. Bitumenové šindele jsou k dispozici v různých cenových ale i kvalitativních úrovních. Některé typy šindelů jsou samolepící.

Vlastnosti bitumenových šindelů

Přednostmi bitumenových šindelů jsou nízká hmotnost, tvarová flexibilita a nízké doporučené sklony(od 15°). Při pokládce šindelů je nutno pod šindele provádět podkladní pás, výrobci doporučují systémová řešení dle svého výrobního programu.

Použití bitumenovýchšindelů

Asfaltový šindel se hodí k zastřešení nových i historických staveb, altánků, pergol atd.


Isola asfaltové šindele tvar Karat
Bitumenový střešní šindel Isola tvar Karat
Isola asfaltové šindele tvar Bobrovka
Bitumenový střešní šindel Isola tvar Bobrovka
Isola asfaltové šindele tvar Kuttet
Bitumenový střešní šindel Isola tvar Kuttet
Isola asfaltové šindele tvar Skraa
Bitumenový střešní šindel Isola tvar Skraat

Ceníky a prospekty ke stažení


Plastová krytina Capacco s recyklovaných plastů

Plastové krytiny

Střešní šablony, tašky vyráběné recyklací plastů

Charakteristika krytin vyráběných recyklací plastů

Tyto plastové krytiny jsou vyráběny zejména recyklací plastů z automobilového průmyslu, kabelových izolací, PET lahví.

Vlastnosti střešní krytiny z recyklovaných plastů

Materiál je vysoce odolný jak povětrnostním vlivům, tak i mechanickému poškození a svými vlastnostmi znemožňuje uchycení a růstu mechů. Recyklované plasty, již jednou ošetřené pro venkovní použití se znovu při výrobě krytin zušlechťují barvivy, UV stabilizátory a plnivy. Mimo jiné tyto krytiny tlumí hluk, odolávají slunci, větru, krupobití, mrazu a náhlým změnám teplot.

Ceníky a prospekty ke stažení

Komůrkové desky - zastřešení bazénů, světlíků, zimních zahrad

LanitPlast - komůrkové polykarbonátové desky

Charakteristika komůrkových desek

Komůrkové neboli dutinkové polykarbonátové desky jsou vynikající variantou při tepelně izolačním zastřešení a prosvětlení. Desky jsou vyráběny jako nerozbitné a s ochranou proti UV záření.

Použití komůrkových desek

Zastřešení teras, bazénů, zimních zahrad, zastřešní skleníků, střešních světlíků a dalších míst kde je potřeba zachovat tepelnou pohodu a prosvětlit interiér.

Vlastnosti komůrkových desek

Je to zejména vysoká odolnost proti rozbití a proti povětrnostním vlivům, nízká hmotnost, vynikající vlastnosti tepelně izolační, propustnost světla.

klasické rovné desky Marlon ST
klasické rovné desky Marlon ST
zámkové desky MARLON CLICKFIX
zámkové desky MARLON CLICKFIX
zámkové desky SUNPAL
zámkové desky SUNPAL

Další varianty polykarbonátových desek

Polykarbonátové desky se vyrábějí také jako plné a nebo jako komůrkové zámkové - tyto typy desek jsou také součástí této kategorie.

Ceníky a prospekty ke stažení

Polykarbonátové, sklolaminátové desky

Gutta Onduline

Charakteristika světlopropustných plastových krytin

Světlopropustné plastové krytiny se vyrábějí z různých druhů materiálů (polyesteru, PVC, polykarbonát, sklolaminát)

Polykarbonátové desky

Polykarbonát je termoplastický polymer neboli termoplast. Polykarbonát má dobrou tepelnou odolnost, odolnost proti nárazu a dobré optické vlastnosti.

polykarbonátová deska GUTTAGLISS MAKRO
polykarbonátová deska GUTTAGLISS MAKRO
polykarbonátová deska GUTTAGLISS MAKRO CSE
polykarbonátová deska GUTTAGLISS MAKRO CSE
polykarbonátová deska Marlon CSE
polykarbonátová deska Marlon CSE

Sklolaminátové desky

Sklolaminát je tvořen z polyesterové pryskyřice a sklených vláken. Sklolaminátové desky vykazují perfektní mechanické vlastnosti. Díky skelnému vláknu výborně odolávají sněhu a větru.

polyesterová (sklolaminátová) role GUTTAGLISS
polyesterová (sklolaminátová) role GUTTAGLISS
polyesterová (sklolaminátová) role GUTTAGLISS
polyesterová (sklolaminátová) role GUTTAGLISS
sklolaminátové desky a role Filon
sklolaminátové desky a role Filon

Polyesterové desky

Polyester - mimořádně odolný materiál z tepelně vytvrzené polyesterové pryskyřice a nosné výztuže ze skelných vláken. Použité materiály dávají výrobku výborné užitné vlastnosti - zejména vysokou odolnost vůči UV záření a dlouhodobou životnost. U průsvitných desek nedochází ke snížení světelné propustnosti vlivem stárnutí.

polyesterové desky Onduclair PES
polyesterové desky Onduclair PES

PVC desky

Především v extrémních podmínkách při velmi nízkých teplotách si světlopropustné desky uchovávají svou vysokou odolnost vůči nárazům, jak v interiéru, tak v exteriéru. Nevláknitá struktura desek vytváří vysoce hladký povrch, což zabraňuje zachycování prachu a nečistot a zajišťuje silnou rezistenci vůči námraze.

deska GUTTAGLISS PVC
deska GUTTAGLISS PVC
polyvinylchloridové desky Onduclair PVC
polyvinylchloridové desky Onduclair PVC

Ceníky a prospekty ke stažení

Hydroizolační PVC folie na střechy

PVC FOLIE

Oproti klasické krytině velmi lehký materiál, který je možno použít již od sklonu 1°. Hydroizolační vrstvy se provádějí obvykle z jedné hydroizolační fólie, která je podložená separační textilií. Fólie se volně pokládají a jejich upevňování se provádí kotvami, nebo stabilizační vrstvou. PVC fólie jsou určeny jak na ploché, tak na šikmé střechy. Vhodná jak na novostavby, tak rekonstrukce. PVC fólie vytváří kvalitní, hydroizolační vrstvu.

Ceníky a prospekty ke stažení


Kam dál: Podívejte se na střešní okna, vykýře a světlovody.

Zpět na: Težké střešní krytiny.
Články a informace pochází ze stránek www.krytiny-strechy.cz.