Chalupa v Pohoří na Šumavě

Přemýšlíte o nové střeše, ale nevíte v jakém stavu je Váš krov? Či plánujete půdní vestavbu? Nebo chcete pergolu? Neváhejte nás kontaktovat, máme šikovné tesaře, kteří Vám zkontrolují stav krovu a navrhnou optimální řešení. Ne vždy je nutná celková výměna krovu.


Co Vám nabízíme?

Kontrolu starého krovu, návrh optimálního řešení (výměny nevyhovujících částí vazby), popřípadě návrh zcela nového krovu. Připravíme Vám krov na půdní vestavbu a zajistíme kompletní sádrokartonářské práce. Montujeme krovy z projektových dokumentací. Troufneme si i nasložité speciální vazby. Dále Vám sestavíme krov z vazníků. Nabízíme revitalizace historických střech. Provádíme též návrhy zahradních altánů a pergol. Návrhy řešení a cenové nabídky jsou samozřejmě zdarma.

Krovy střech

Krovy střech

Nejčastějším materiálem krovu je dřevo, ovšem můžeme se setkat i s krovy ocelovými nebo železobetonovými. Konstrukce krovu ovlivňuje zejména sklon střechy, její tvar a rozpětí. Krokevní /hambálková/ soustava je s krokví a kleštin nebo rozpěr. Stojatá stolice je klasický typ krovu, kdy jsou sloupky svislé. Ležatá stolice má sloupky šikmé a svislé vaznice, ty soustřeďují zatížení do podpor, kdy je tak méně namáhán vazní trám. Kozová stolice má šikmé vaznice i sloupky a sloupky se soustřeďují do osy krovu.

Příklad moderního krovu

Příklad hambálkového krovu Příklad hambálkového krovu